Krew w nasieniu- czego to objaw, jak to leczyć?

Krew w nasieniu- czego to objaw, jak to leczyć?
4.4 (88%) 5 głosy

Krew w nasieniu to niepokojący objaw, który często wywołuje wiele czarnych myśli. W większości przypadków jednak krew w spermie jest jedynie spontaniczna i szybko ustępuje, nie pozostawiając żadnych innych konsekwencji. 

Krew w spermie może być skutkiem wystąpienia hematospermii, co jest przeważnie wynikiem podrażnienia bądź jakiegoś poważniejszego urazu. Nie jest ona czymś poważnym i w łatwy sposób można się jej pozbyć. Jeśli dotyczy mężczyzn przed 40. rokiem życa zwykle nie jest czymś, co wymaga poważnego i długotrwałego leczenia. Nigdy jednak nie powinno się bagatelizować hematospermii i gdy zauważymy pierwsze objawy natychmiast zgłosić się do lekarza. Jest ona możliwa do wystąpienia zwłaszcza po przygodnych stosunkach seksualnych- wówczas krew w nasieniu może być objawem choroby wenerycznej przenoszonej drogą płciową (takie jak chlamydia, rzeżączka itp.). Aby zdiagnozować prawidłowo hematospermię, należy wykonać szereg badań, wykrywających obecność bakterii wywołujących choroby o podłożu wenerycznym. Wśród nich powinno się znaleźć badanie fizykalne prącia oraz jąder, badanie prostaty, rezonans magnetyczny, posiew nasienia, a także USG. Warto również zwrócić uwagę na inne objawy, które towarzyszą podobnym schorzeniom:

 • ból podczas wytrysku,
 • nienaturalnie zaczerwieniona skóra wokół jąder,
 • zmiany skórne,
 • ból podczas oddawania moczu,
 • tkliwość jąder oraz pachwin,
 • ból w lędźwiach,
 • gorączka,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • ból w podbrzuszu,
 • krew w moczu.

Wszystkie te objawy mogą wskazywać na obecność bakterii towarzyszących każdej chorobie wenerycznej przenoszonej drogą płciowych.

Więcej na ten temat: https://drwenerolog.pl/objawy/krew-w-nasieniu/

Badania na choroby weneryczne onlineJeśli przyczyna zostanie ustalona, można natychmiast rozpocząć leczenie. Zazwyczaj zaczyna się od antybiotykoterapii, które przepisze nam lekarz. W przypadku niedrożności układu moczowo- płciowych konieczne może być wykonanie drobnego zabiegu. Warto pamiętać jedynie, że zaniedbana choroba weneryczna może poskutkować długotrwałymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zapalenie cewki moczowej, zapalenie nadjądrza i reaktywne zapalenie stawów. Oczywiście samo leczenie i wykrywanie chorób to nie wszystko- profilaktyka pełni tu kluczową rolę, o której nie można zapominać. Po wystąpieniu objaw choroby należy wyeliminować ze swojego stylu życia przygodne stosunki seksualne, dbać o odpowiednie zabezpieczenie podczas stosunku, a także uregulować częstotliwość ich odbywania. Nie można zapominać, że leki stosowane przy leczeniu takich chorób znacznie osłabiają organizm i mogą dalej wywoływać nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Dlatego też po zastosowanej antybiotykoterapii należy pomyśleć o zażywaniu leków osłonowych (zwłaszcza tych, które mają zbawienny wpływ na wątrobę), aby zapobiec dalszym dolegliwościom i raz na zawsze pozbyć się uporczywego problemu. Przy odpowiedniej profilaktyce jednak nie będzie to sprawiało żadnych większych problemów.

2 Komentarze

 1. Ło matko, przeczytałem z ciarkami na plecach. Miałem kiedyś krew w moczu i od tamtego czasu jestem bardzo czujny, ale nie wyobrażam sobie jak bym spanikował, gdyby się pojawiła u mnie krew w nasieniu.

 2. Bez przesady, nie ma co panikować, bo przecież zapalenie cewki moczowej to nie jest jakaś śmiertelna choroba, która bierze do piachu co roku mnóstwo osób… Ludzie, wyluzujcie, to się leczy, więc bez paniki jak się dwie krople krwi pojawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


72 + = 76