Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?
5 (100%) 1 głosy

Depilacja laserowa od kilku lat zyskuje na popularności. Daje bowiem doskonałe efekty, a przy tym jest zabiegiem bezpiecznym. Z takiego rozwiązania korzystają już nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. W ten sposób można się pozbyć zbędnego owłosienia w zasadzie z każdej części ciała – nóg, pach, górnej wargi, pleców, ramion czy okolic intymnych.

Depilacja laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym.

Nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skórnych. Wykonuje się go nawet w miejscach bardzo wrażliwych – pod pachami czy w okolicach bikini. Wiązka światła laserowego przenika przez skórę, niszcząc mieszki włosowe. Jednak jednocześnie nie narusza delikatnej struktury naskórka. Zabieg też jest w zasadzie bezbolesny. W czasie jego wykonywania niekiedy tylko odczuwanie jest niewielkie szczypanie. Stopień jego nasilenia uzależniony jest od indywidualnej odporności na ból.

Zabieg ten należy powtórzyć kilka razy, gdyż włosy na ciele człowieka nie rosną równocześnie. Tymczasem laser niszczy tylko te, które znajdują się aktualne w aktywnej fazie wzrostu, a wiec są widoczne na skórze. Poszczególne zabiegi wykonuje się w kilkutygodniowych odstępach. Zwykle do osiągnięcia trwałego rezultatu konieczne jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów. Już po 3 seriach usuwanych jest trwale od 80 do 90% wszystkich włosów w danym rejonie. W przypadku niektórych osób zaleca się jeszcze wykonanie tzw. zabiegu utrwalającego po około dwóch latach od depilacji laserowej. Ma to na celu utrwalenie efektów zabiegu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 23 = 32